Samorządowe Przedszkole w Skomielnej Białej

Aktualności

                                     
                       
 
OTWIERAMY PRZEDSZKOLE I KLUB DZIECIĘCY

Drodzy Rodzice!

W związku z decyzją rządu o możliwości otwarcia przedszkoli informuję, że nasze Przedszkole oraz Klub Dziecięcy PRAWDOPODOBNIE zostaną otwarte w dniu 6 maja. Pośród wielu środków ostrożności, zalecane jest ograniczenie liczby dzieci przebywających w sali. Dlatego bardzo proszę o przesyłanie zgłoszeń dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu, na adres przedszkola: przedszkole.skomielna@poczta.fm w terminie do 4-go maja br. lub telefonicznie w godz.8.00 - 13.00 (182687149).

Zgodnie z zaleceniem MEN w pierwszej kolejności, z opieki zorganizowanej w przedszkolu, będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo będą miały również dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ponadto informuję, że przedszkole będzie organizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, natomiast zajęcia dydaktyczne realizowane będą tak jak dotychczas, czyli w formie zdalnej.

Ostateczna informacja co do faktycznego terminu uruchomienia przedszkola i Klubu Dziecięcego podana zostanie w najbliższy poniedziałek.

Izabela Kościelniak

GOTOWOŚĆ SZKOLNA DZIECKA

Informacje o gotowości dziecka do podjęcia nauki w Szkole Podstawowej, otrzymają Państwo na podane emaile. Oryginały można odbierać w Przedszkolu codziennie w godzinach od 9:00 - 13:00. Informacje dotyczą dzieci 6 - letnich, oraz dzieci 5 letnich, które zostały zapisane do szkoły od 1 września 2020.

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Rozpoczynamy zdalne nauczanie. W zakładkach dla każdej grupy, Wasze Panie będą przygotowywały dla Was propozycje zabaw i ćwiczeń na cały tydzień. Zachęcamy do skorzystania z proponowanych działań oraz do indywidualnego kontaktu z nauczycielkami: telefonicznego lub poprzez internet. W godzinach od 9:00 - 11:00 Panie  pozostają do Państwa dyspozycji. Dzieci swoimi pracami mogą pochwalić się na  grupie PRZEDSZKOLAKI SKOMIELNA BIAŁA : https://www.facebook.com/groups/2950624771830653 a potem będziemy je wkleić  do zeszytów. Powodzenia! 

 

Ogólne sprawy związane z przedszkolem oraz ze zdalnym nauczaniem, a także Państwa propozycje w tej kwestii, proszę zgłaszać na adres: przedszkole.skomielna@poczta.fm lub telefonicznie pod numerem 182687149. Wszystkim życzę zdrowia i do szybkiego zobaczenia w przedszkolu. Pozdrawiam Izabela Kościelniak

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

DRODZY RODZICE

W związku z nowymi wytycznymi MEN w czasie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz obowiązkiem realizacji podstawy programowej przyjęliśmy formę kontakt z Państwem za pomocą strony internetowej.

Dostosowując się do potrzeb rozwojowych naszych przedszkolaków, stworzyliśmy na stronie internetowej specjalne zakładki: logopedia, angielski oraz zakładki dla każdej grupy przedszkolnej. Od dnia 25 marca 2020 r. znajdą w nich Państwo m. in. karty pracy, piosenki, kolorowanki, filmy, bajki i gry edukacyjne, ćwiczenia i zabawy ruchowe, ćwiczenia w zakresie motoryki małej i dużej, zabawy logopedyczne, zabawy i piosenki w języku angielskim itd.

W zakładkach grupowych nasi nauczyciele będą  umieszczać propozycje zabaw, zajęć i ćwiczeń, realizując założenia podstawy programowej.

Na facebooku założona została grupa PRZEDSZKOLAKI SKOMIELNA BIAŁA, do której zapraszamy Rodziców naszych przedszkolaków: https://www.facebook.com/groups/2950624771830653

Zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy z Waszymi pociechami.

 

W CO SIĘ BAWIĆ?
Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci! Czas pobytu w domu się wydłuża. Mamy więc propozycję ciekawych sposobów wspólnego spędzenia czasu. Do zobaczenia niebawem a na razie #ZostańWDomu
Kreatywnie w domu - Biedroneczki są w kropeczki, motylki z pasków,a może baranek z popcornu? - pomysł na prace plastyczną- http://www.kreatywniewdomu.pl/
 
Przepisy na masy sensoryczne i plastyczne, ale nie tylko- na stronie też inne porady i inspiracje w co się bawić z dzieckiem w domu- https://panimonia.pl/2018/01/23/masy-sensoryczne-plastyczne-przepisy/
 
DZIECI UCZĄ RODZICÓW - CENTRUM ROZWOJU LOKALNEGO

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę. Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HxbYRBAKs7U&feature=youtu.be

Na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

PROPOZYCJA DLA DZIECI Z GRUPY MOTYLKÓW I BIEDRONEK

Kochane dzieci.

Mamy dla Was propozycje na spędzenie czasu w domu. Potrzebne Wam będą kredki, pisaki, kartki, długopis. Będziecie autorami bajki, którą sami wymyślicie. Bohaterem tej bajki może być dowolnie przez Was wybramy przedmiot - np. szczoteczka do zębów. Co dzień narysujecie jedną historyjkę z wybranym bohaterem, miejsce akcji - w każdym dniu niech będzie inne (wszystko jest możliwe, jak to w bajce - szczoteczka może odbywać podróże - co dzień gdzie indziej, nawet na Księżyc. To tylko od Was zależy. Możecie nadać jej imię, a kto umie pisać może też tę umiejętność wykorzystać i powstanie komiks. Gdy wrócicie do przedszkola, przyniesiecie Wasze bajki - książeczki. Dla autorów tych bajek przewidzieliśmy nagrody! Miłej zabawy! Poruszcie Waszą wyobraźnię i wykorzystajcie talenty artystyczne.

DARMOWE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W SYTUACJI PANDEMII
Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia koronawirusem, przesyłam Państwu link do krótkiego artykułku oraz materiałów edukacyjnych dotyczących koronawirusa dla najmłodszych. Każdy potrzebujący pomocy w tych dniach, może uzyskać bezpłatną pomoc psychologiczną pod numerem 888 269 398.
 

https://annajanowiec.pl/blog,ac252/zabawa-w-koronawirusa-czyli-lek-przed-choroba-u-dzieci-materialy-edukacyjne,32

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI

W związku z nietypową sytuacją związaną z zamknięciem szkół i przedszkoli oraz koniecznością pozostania w domu dla bezpieczeństwa nas wszystkich, proponujemy Wam wspólne gry, zabawy i zajęcia z wykorzystaniem poniższych portali. Mamy nadzieję, że chwile spędzone wspólnie z dziećmi, dadzą Państwu dużo radości a obecna sytuacja szybko się uspokoi i niebawem spotkamy się w przedszkolu.

KOMUNIKAT !!

 

W związku z decyzją MEN o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych informuję, że Klub Dziecięcy oraz Przedszkole nie będzie czynne w okresie 12-25 marca br. W dniach 12 i 13 marca (czwartek, piątek), odbywać się będą zajęcia opiekuńcze wyłącznie dla dzieci, którym rodzice z ważnych przyczyn nie są w stanie zapewnić opieki. W tych szczególnych przypadkach proszę o telefoniczne uzgodnienie pod numerem telefonu 18 2687149 (do godz. 15.00) a w godzinach popołudniowych i wieczornych 691 403 937.

Prosimy o śledzenie bieżących komuniatów w mediach oraz na stronie internetowej przedszkola.

Dyrektor Izabela Kościelniak

INFORMACJA MEN

W związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronowirusa, Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej:

do pobrania: http://images.dlaprzedszkoli.eu/pskomielna/rekomendacje-men.odt

 

W Przedszkolu począwszy od 27.02.2020,  wprowadzono procedury dotyczące higieny.

Najważniejsze założenia procedury ochronnej:

 

1. Częste mycie rąk z przypomnieniem instrukcji dotyczącej tej czynności.

2. Przypomnienie dzieciom i stosowanie zasad ochrony podczas kichania i kaszlu.

3. Unikanie dotykania okolic oczu, ust i nosa.

4. Częste wietrzenie pomieszczeń.

5. Częste mycie klamek i zabawek przez personel sprzątający.

6. Wycieczki i wyjazdy zostają odwołane (na razie do końca marca). 

 

Prosimy śledzić komunikaty bieżące Głównego Inspektora Sanitarnego, Wojewody Małopolskiego  oraz Wójta Gminy Lubień.

MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

Biblioteka Publiczna w Skomielnej Białej bierze udział w projekcie, skierowanym do dzieci w wieku 3-6 lat. Zapraszamy do zapoznania się z jego założeniami oraz aktywnego udziału. Szczegółowe informacje w przedszkolu, w Bibliotece oraz na stronie: www.wielki-czlowiek.pl  Zapraszamy!

 

SPRAWOZDANIE FINANSOWE ZA 2018 ROK

Poniżej zamieszczony jest link do sprawozdania finansowego za rok 2018 Samorządowego Przedszkola w Skomielnej Białej.

Wymóg dostępności tej informacji wynika z art. 34, ust. 9 ustawy w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2017 poz. 1911).

https://bip.malopolska.pl/gzoslubien,a,1603032,sprawozdanie-finansowe-samorzadowego-przedszkola-w-skomielnej-bialej-za-rok-2018.html

POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

 

Przedszkole w Skomielnej Białej funkcjonuje od godziny 6:30 - 17:30.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce - NASZE PRZEDSZKOLE

W przedszkolu działa również Klub Dziecięcy dla dzieci od ukończenia 1 roku życia do lat 3.

DO ZOBACZENIA W PRZEDSZKOLU!!

OCZYSZCZACZ POWIETRZA

W naszym przedszkolu również znajduje się oczyszczacz powietrza, przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego. W związku z tym wydarzeniem, w przedszkolu zostaną przeprowadzone zajęcia z dziećmi, dotyczące zanieczyszczenia i ochrony powietrza. W środę - 10 października o godzinie 10:00, odbędą się zajęcia plenerowe pod tytułem "Ekologoczne Graffiti", z udziałem naszych dzieci.