Samorządowe Przedszkole w Skomielnej Białej

Archiwum

DZIEŃ MAMY

Dzisiejszy dzień w przedszkolu jest zawsze uroczysty. Niestety w tym roku świętujemy go inaczej.

 

 

Z okazji Twego święta Mamo

życzymy zdrowia, sił i codziennej radości.

Szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień,

samych cudownych chwil w życiu

i zawsze pociechy z dzieci.

 

INFORMACJA O ODPŁATNOŚCI ZA PRZEDSZKOLE

Drodzy rodzice!

W związku z tym, że na kolejny okres wydłużono czas zawieszenia zajęć w przedszkolach, naliczeń opłat za miesiąc kwiecień nie będzie.  

Pozostaje Państwu do uregulowania opłata za pobyt dzieci w przedszkolu (czesne), które naliczane jest z dołu za okres  (od 02-11 marca), która nie była naliczana dotychczas z uwagi na to, że do 09- go kwietnia nie wiadomo było, jakie są dalsze decyzje rządu co do funkcjonowania szkół i przedszkoli.  Opłatę za okres o, którym mowa powyżej można dokonywać począwszy od 16-go kwietnia w przedszkolu w godzinach 8.00- 13.00 lub bezpośrednio na konto bankowe  po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu kwoty tej opłaty. Telefon do przedszkola 182687149 lub 662 902 620.  Opłata dotyczy wyłącznie dzieci z grup Misie, Krasnale i Motylki,  które korzystają z wychowania przedszkolnego powyżej 5 godzin dziennie. Jeśli chodzi o nadpłacone przez niektórych z Państwa kwoty dotyczące żywienia, to będą one regulowane po uruchomieniu pracy przedszkola.

Nr Konta banowego: 94 8808 0006 0030 0310 9780 0001 w tytule opłaty należy podać nazwisko dziecka i dopisek czesne za marzec 2020.

ŻYCZENIA

Doznajcie w te święta wyjątkowego szczęścia!

Poczujcie miłość Boga i opiekę aniołów.

Zrozumcie sens życia i potęgę rodziny.

Otwórzcie serca i wpuśćcie ptaki nadziei.

Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

życzą: Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy

Przedszkola i Klubu Dziecięcego w Skomielnej Białej

NARESZCIE WIOSNA!
Pani Asia przygotowała dla Was zajęcie Hello Spring! Witaj, Wiosno!
Krótka lekcje w formie prezentacji (link poniżej_)- wystarczy kliknąć w poniższy link;) a tam:
1. filmik - wiosenne słówka, (+powtarzamy: pogoda i ubrania)
2. zadanie: co to jest? -nazywamy i klikamy na słowo, żeby sprawdzić wymowę, 
3. piosenka - Spring is here, 
4. bajka na dobranoc - Spring Has Come 
5. link do strony z kartami pracy  
Link do lekcji: 

https://www.canva.com/design/DAD3W4YviOA/awwtmYtohzY3MPQhVmr89w/view?utm_content=DAD3W4YviOA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
Drodzy Rodzice, jeśli Wasze dziecko jest objęte terapią logopedyczną, można skontaktować się z Panią Agnieszką drogą elektroniczną, która będzie przesyłała Waszym pociechom materiały do pracy w domu.  Adres e-mailowy: agnieszkapedzimaz@o2.pl
 

 

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA TRWA NADAL!

Z uwagi na obecną sytuację w kraju, rekrutacja na rok szkolny 2020/21 trwa nadal z wykorzystaniem skrzynki mailowej. Jeśli jeszcze ktoś nie zdążył złożyć wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, to można wydrukować wniosek ze strony internetowej przedszkola, następnie po wypełnieniu zeskanować lub sfotografować i wysłać na adres: przedszkole.skomielna@poczta.fm Można też dokonać zgłoszenia telefonicznego lub przez Messenger a dokumentację w formie papierowej uzupełnić po unormowaniu się sytuacji. Rekrutacja kończy się w niezmienionym terminie tj. 20-go marca br.  

JĘZYK ANGIELSKI
Drogie dzieci. Pani Asia przygotowała dla Was zajęcia na ten tydzień. Powtarzamy temat: DZIKIE ZWIERZĘTA
 
4. Films/ cartoons/ stories- propozycje krótkich bajek, opowiadań itp - Steve and Maggie racing through a Wild Animals Safari - https://www.youtube.com/watch?v=tauBp7Nb4v8 , Zoo Animals for Kids - https://www.youtube.com/watch?v=qb1oKClLzRM
5. Karty pracy w zakładce
Dodatkowe:
- Tutaj można pobierać karty obrazkowe do tematu i wykorzystać podane przykłady zabaw i gier z takimi kartami: http://angielskiebajanie.pl/animals-flashcards/  
- zachęcam do zalogowania się na stronie i korzystanie z lekcji cyfrowych:   https://englishplaybox.pl/lekcje-cyfrowe i polubienie strony:  https://www.facebook.com/angielskiebajanie/  
- słownik= wymowa: https://www.diki.pl/
POWODZENIA!
ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

 

Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2020/2021. W I etapie, rodzice i opiekunowie prawni składają pisemne deklaracje w zakresie kontynuacji wychowania przedszkolnego - od 4 lutego 2020 roku do 14 lutego 2020 roku. W II etapie od 24 lutego 2020 roku do 20 marca 2020 roku, rodzice składają wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola. Szczegółowe informacje oraz wnioski do pobrania w zakładce ZAPISY. Wydawanie i przyjmowanie wniosków codziennie w godzinach 8:00 - 15:00 w przedszkolu. Zapraszamy!!

ZMIANA CEN POSIŁKÓW

W związku z przeprowadzonym w grudniu zapytaniem ofertowym na prowadzenie stołówki przedszkolnej, od 1 stycznia 2020 roku, wzrastają ceny posiłków dla dzieci przedszkolnych, korzystających z wyżywienia. Nowe ceny: śniadanie - 3,50 zł, obiad jednodaniowy - 4,30 zł, podwieczorek - 1,30 zł. Całodzienny koszt wyżywienia dziecka w przedszkolu wynosi 9,10 zł. Dodatkowo można wykupić dla dziecka zupę - cena - 1,60 zł.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 
Żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. 
Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju i wzajemnej bliskości. 
Serdeczne życzenia: 
Zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów


życzą: Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy

Samorządowego Przedszkola i Klubu Dziecięcego w Skomielnej Białej

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

W piątek 20 grudnia o godzinie 9:30 przedszkolaki spotkają się na wspólnym opłatku. Dzieci 6 - letnie zaprezentują krótki program świąteczny, następnie połamiemy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia. Po uroczystości dzieci przejdą do swoich sal i usiądą przy wspólnym stole.

 

CZEKAMY NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Święty Mikołaj odwiedzi nasze przedszkole w piątek - 6 grudnia około godziny 13:00.

Swoją wizytę w grupach rozpocznie od najmłodszych dzieci.

w tym dniu ubieramy się na czerwono.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

 

29 LISTOPADA (piątek), przedszkolaki poznają tradycyjne ( i nie tylko) wróżby andrzejkowe i ciekawostki związane z tym dniem. Będzie również zabawa przy muzyce dla dzieci.

MIKOŁAJKI DLA MUKOLUDKÓW

W ramach organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą szóstej już edycji akcji pn.: "Mikołajki dla Mukoludków", organizujemy w przedszkolu zbiórkę słodyczy dla dzieci. Zbiórka trwa do 29 listopada. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tej akcji. W zeszłym roku nasze przedszkolaki zebrały 37 kg słodyczy! Wszystkim gorąco dziękujemy!!

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Wspólnie z UNICEF będziemy świętować ten dzień. W tym dniu - środa - ubieramy się na niebiesko.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

   Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie Misiów, odbędzie się we wtorek - 19 listopada o godzinie 11:00 w przedszkolu. Gorąco zapraszamy Rodziców na pierwszy występ swoich dzieci oraz do wspólnego świętowania.

SZKOŁA DO HYMNU

8  listopada (piątek) o godzinie 11:11 przedszkolaki zaśpiewają hymn narodowy, włączając się do Akcji "Szkoła do hymnu".  Bardzo prosimy aby w tym dniu dzieci ubrane były w stroje galowe.

FOTOGRAF W PRZEDSZKOLU

24 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK) - planujemy jesienną sesję zdjęciową dla wszystkich dzieci. Zakup zdjęć jest wolny i nie ma obowiązku ich zakupienia. Rodzice, którzy nie życzą sobie aby ich dziecko było fotografowane, proszę o zgłoszenie tego faktu wychowawcom. Dziękuję

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH

Od 7 października rozpoczynamy zajęcia dodatkowe w przedszkolu:

poniedziałek - zajęcia korekcyjno - kompensacyjne -  aerobik;

wtorek - zajęcia sportowe z piłką,

            bajkoterapia;

środa - taniec towarzyski

           zajęcia plastyczne

           robotyka;

czwartek - Mali Odkrywcy;

piątek - zajęcia taneczno - rytmiczne.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin prowadzenia zajęć oraz prowadzących, znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

WYCIECZKA DO TEATRU RABCIO

11 października 2019 roku (piątek), planujemy wyjazd do Teatru Rabcio w Rabce - Zdroju, na bajkę "Miś Tymoteusz". Cena 20 zł. Proszę zgłaszać chętne dzieci wychowawcom grup.

 

 

ZAJĘCIA POKAZOWE

25 września w przedszkolu odbędą się zajęcia pokazowe  tańca towarzyskiego dla dzieci, prowadzone przez instruktora tańca. O godzinie 10:00 grupa Krasnale o godzinie 10:15 Motylki i Biedronki. Wszystkie dzieci wezmą udział w tych zajęciach. Zapraszamy również zainteresowanych rodziców.

 

WARSZTATY Z ROBOTYKI DLA DZIECI

W poniedziałek - 23 września w przedszkolu odbędą się bezpłatne, pokazowe warsztaty dla dzieci 5,6 - letnich: ROBO TRIKI. Celem warsztatów jest przekazanie młodym ludziom, że robotyka może być hobby, przygodą, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Głównym tematem jest budowanie różnego rodzaju robotów, pojazdów, budowli czy maszyn przy użyciu najnowszych zestawów edukacyjnych LEGO i późniejsze ich programowanie na tablecie.

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej 13 września 2013 roku. Co roku ten dzień w naszym przedszkolu jest wyjątkowy. Staramy się, aby tego dnia dzieci jak najlepiej się bawiły. W piątek - 20 września oprócz zorganizowanych zabaw i konkursów, dzieci poznają czarodziejski świat cyrku. O godzinie 10:00 w przedszkolu będziemy gościć grupę cyrkową z krótkim programem. Zapraszamy!

 

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

2 września 2019 roku, rozpoczynamy nowy rok szkolny. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00, w przedszkolu odbędą się spotkania grupowe z Rodzicami.

W nowym roku 2019/2020, wszystkim Dzieciom życzymy radości, uśmiechu i wspaniałych zabaw z kolegami. Aby zdobywanie wiedzy rozbudzało  naturalną ciekawość otaczającym światem i pozwalało rozwijać zdolności.
Nauczycielom - mnóstwo pozytywnej energii, cierpliwości, wytrwałości w dążeniu do wytyczonych sobie celów oraz zadowolenia z wykonywanej pracy.
Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również Rodzicom, aby doświadczali dużo miłości i radości ze strony swych dzieci, za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie.

DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

W dniach od 26 sierpnia - do 30 sierpnia 2019 roku, zapraszamy do przedszkola Rodziców i dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem. Zajęcia adaptacyjne obdywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 - 12:00. Do zobaczenia w przedszkolu!

WAKACJE WAKACJE

 Pracujemy do końca czerwca oraz w miesiącu lipcu i sierpniu - dla zgłoszonych dzieci. Przedszkole w tym czasie jest czynne od godziny 7:00 - do 17:00. Wszystkim, którzy już rozpoczęli wakacje, życzymy słoneczka, bezpiecznych zabaw oraz spokojnego odpoczynku. Do zobaczenia!

 

ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU

Zakończenie zajęć z religii oraz zajęć sportowych odbędzie się we wtorek - 18 czerwca. Bardzo proszę o udział dzieci w tych zajęciach i odbiór pamiątkowych dyplomów.

Uroczyste zakończenie zajęć w przedszkolu - środa 19 czerwca o godzinie 9:00 Msza Święta, później pożegnanie dzieci 6 - letnich i krótki występ. Dzieci, które przyjdą do przedszkola, będą uczestniczyć we Mszy Świętej ze swoimi wychowawcami.

 

Po zakończeniu - przedszkole pracuje bez zmian. Pracujemy do końca czerwca a w miesiącu lipcu i sierpniu prowadzimy dyżury dla zgłoszonych dzieci.

DYŻUR PRZEDSZKOLA W WAKACJE

Informujemy, że przedszkole prowadzi dyżur dla zgłoszonych dzieci w miesiącu lipcu i sierpniu. Obecnie trwają zapisy dzieci, które będą korzystać z opieki przedszkola w tych miesiącach. Bardzo proszę o dokonanie zapisu dziecka do końca tygodnia - tj do 7 czerwca 2019 roku.

 

ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ TANECZNYCH

Zapraszamy wszystkich Rodziców na zakończenie zajęć z tańca towarzyskiego dla dzieci. Zajęcia odbędą się w piątek - 31 maja o godzinie: 10:15 dla dzieci młodszych 3,4 - latków, a o godzinie 10:30 dla dzieci starszych. Dzieci zaprezentują swoim Rodzicom tańce, których nauczyły się w trakcie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy!!

 

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamusie i wszystkich Tatusiów do przedszkola - 24 maja 2019 roku - do auli szkolnej.

 

Nasze najmłodsze dzieci z Klubu Dziecięcego, zapraszają Rodziców do przedszkola na godzinę 14:00.

 

Z okazji Państwa Święta dzieci wraz z wychowawcami przygotowały małą niespodziankę.

SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy:

Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,

Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie.

Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,

Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

 

Dyrektor, Pracownicy i Wychowankowie

Przedszkola i Klubu Dziecięcego w Skomielnej Białej

 

TEATR EDEN

17 kwietnia (środa) o godzinie 8:30 przedszkole odwiedzi Teatr Eden z bajką "Ukryte bogactwo". Zapraszamy!

 

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

Informuję, że wszystkie dzieci, zgłoszone do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 zostały przyjęte. Dni otwarte oraz zajęcia adaptacyjne dla rodziców i dzieci, które rozpoczną edukację przedszkolną od września 2019 roku, odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia, w godzinach od 10:00 - 12:00. Zapraszamy!!

 

 

 

 

WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI

5 kwietnia (piątek) planujemy wyjazd dzieci 5,6 - letnich do kopalni soli w Wieliczce. Koszt 70,00 zł. W programie: zwiedzanie kopalni, udział w zajęciach "Odkrywamy Solilandię" oraz obiad pod ziemią. Zainteresowanych rodziców prosimy o wypełnienie zgody na udział dzieci w wycieczce. Zgody do pobrania u wychowawców.

 

 

WYJAZD DO TEATRU RABCIO

19 MARCA (wtorek), proponujemy dla dzieci wyjazd do teatru Rabcio w Rabce, na bajkę "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Chętne dzieci proszę zgłaszać nauczycielkom grup. Dzieci, które nie pojadą, będą miały zajęcia w grupie łączonej.

 

DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW I DZIECI Z KLUBU MALUCHA

1 marca 2019 roku, rusza działalność Klubu Dziecięcego w Skomielnej Białej. Wyposażenie sali zabaw dobiega końca, czekamy na ostatnie elementy wyposażenia i zabawki. Na dzień dzisiejszy dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty - czwartek 28 lutego 2019 roku, w godzinach 15:00 - 18:00.

 

  

 

   

  

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

 

Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2019/2020. W I etapie, rodzice i opiekunowie prawni składają pisemne deklaracje w zakresie kontynuacji wychowania przedszkolnego - od 4 lutego 2019 roku do 15 lutego 2019 roku. W II etapie od 18 lutego 2019 roku do 12 marca 2019 roku, rodzice składają wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola. Szczegółowe informacje oraz wnioski do pobrania w zakładce ZAPISY. Wydawanie i przyjmowanie wniosków codziennie w godzinach 8:00 - 15:00 w przedszkolu. Zapraszamy!!

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

 

 

Zapraszam wszystkich  rodziców, którzy są zainteresowni posyłaniem dziecka do Klubu Dziecięcego w Skomielnej Białej na spotkanie informacyjne, dotyczące organizacji pracy Klubu. Spotkanie odbędzie się w przedszkolu, w poniedziałek - 11 lutego o godzinie 17:00. Klub rozpoczyna swoją działalność 1 marca 2019 roku. 

Do zobaczenia!                                           

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

 

Kochana Babciu i  Drogi Dziadku, zapraszamy na uroczystość z okazji Waszego Święta, w piątek - 8 lutego 2019 roku, o godzinie 11:00 do Auli Szkolnej. Chcemy podziękować Wam za miłość, cierpliwość i serce, które okazujecie na co dzień swoim wnukom.

INFORMACJA O WYNIKACH REKRUTACJI DO KLUBU DZIECIĘCEGO

 

Informuję, że wszystkie dzieci zgłoszone do Klubu Dziecięcego w Skomielnej Białej do dnia 30 stycznia 2019 roku, zostały przyjęte. Spotkanie z Rodzicami dzieci zapisanych do Klubu, odbędzie się w przyszłym tygodniu, o którym Rodzice zostaną poinformowani telefonicznie. Zapraszamy!!

REKRUTACJA DO KLUBU DZIECIĘCEGO

 

Zgodnie z oczekiwaniami Rodziców oraz na podstawie Uchwały Nr IV/21/2018 Rady Gminy Lubień z dnia 20 grudnia 2018 roku, rozpoczęła się rekrutacja do Klubu Dziecięcego. Do Klubu przyjmowane są dzieci od ukończenia 1 roku życia do ukończenia 3 lat, zamieszkałe na terenie Gminy Lubień. Kartę zgłoszenia należy pobrać w Przedszkolu w Skomielnej Białej i wypełnioną dostarczyć do Przedszkola do 30 stycznia 2019 roku. Wydawanie i przyjmowanie Kart – codziennie w godzinach od 8:00 – 16:00.

 

Postępowanie rekrutacyjne na kolejny rok szkolny przeprowadza się w okresie od 1 marca – do 31 marca.

 

Planowane otwarcie – 1 marca 2019 roku.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt z Przedszkolem tel. 182687149.

RUSZYŁA REKRUTACJA DO KLUBU DZIECIĘCEGO

 

Do Klubu przyjmowane są dzieci w wieku: od ukończenia 1 roku życia do ukończenia 3 lat. Kartę należy pobrać w przedszkolu i wypełnioną dostarczyć do Samorządowego Przedszkola w Skomielnej Białej do dnia 15 stycznia 2019 roku. Wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszeń  - codziennie w godzinach: 8:00 - 16:00.

PLANOWANE OTWARCIE 1 MARCA 2019 ROKU. ZAPRASZAMY!!

WYNIK ZAPYTANIA OFERTOWEGO NA PROWADZENIE STOŁÓWKI

Informuję, że od 1 stycznia 2019 roku, stołowkę przedszkolną będzie prowadziła jak dotychczas Pani Grażyna Bomba.

Wyżywienie prowadzone będzie tak, jak dotychczas: śniadanie, obiad jednodaniowy i podwieczorek. Ponadto rodzice mają możliwość wykupienia dodatkowo zupy. Koszt śniadania wzrośnie o 0,10 gr i wyniesie 3,00 zł; koszt obiadu wzrośnie o 0,10 gr i wyniesie 4,10 zł; koszt podwieczorku pozostaje bez zmian - tj.1,30 zł. Całodzienny koszt wyżywienia dziecka w przedszkolu - 8,40 zł.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność

i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

 

Życzy: Dyrektor Przedszkola w Skomielnej Białej

wraz z Pracownikami i Wychowankami

OPŁATEK W PRZEDSZKOLU

 

 

W PIĄTEK - 21 GRUDNIA 2018 roku, w przedszkolu odbędzie się spotkanie opłatkowe dzieci z wszystkich grup. Będziemy składać sobie życzenia, łamać się opłatkiem i śpiewać kolędy. Najstarsze dzieci przygotowują Jasełka. Proszę nie dawać dzieciom opłatków - Pan organista zadbał o wszystkie dzieci ;) Dziękujemy!

CZEKAMY NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Święty Mikołaj odwiedzi nasze przedszkole w czwartek - 6 grudnia 2018 roku o godzinie 13:00.  Najpierw spotka się z najmłodszymi dziećmi, a na końcu z najstarszymi. W tym dniu, ubieramy się w kolorach czerwieni.

 

MIKOŁAJKI DLA MUKOLUDKÓW

Podczas akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, pn. "Mikołajki dla Mukoludków", zebraliśmy 37 kg słodyczy. Dziękujemy!!!!

 

WYJAZD DO TEATRU RABCIO

 

29 listopada 2018 roku (czwartek) dzieci wyjeżdzają do Teatru Rabcio w Rabce, na spektakl "Idziemy do Panamy". Wyjazd po śniadaniu - godzina 9:30. Dzieci, które nie pojadą, będą miały zajęcia w grupie łączonej.

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

26 listopada (poniedziałek) Dzień Misia. Ubieramy się na kolor brązowy. W tym samym dniu o godzinie 11:00 odbędzie się w  przedszkolu komputerowe badanie wzroku. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do udziału w badaniu.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

DRODZY RODZICE.

- Informujemy,następuje zmiana organizacji zajęć gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia te będą się odbywać w środy a nie tak jak do tej pory w piątki. W tym tygodniu - tj. 21 listopada zajęcia już w środę; 

- 26 listopada 2018 roku, odbędzie się w przedszkolu badanie wzroku. Prosimy o wypełnienie ankiety i zwrot do przedszkola. 

- 29 listopada 2018 roku, planujemy wyjazd do Teatru Rabcio w Rabce - Zdroju na bajkę "Idziemy do Panamy". Proszę zgłaszać nauczycielkom grup dzieci, które będą uczestniczyć w wycieczce;

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka dzieci, które 1 września 2018 roku, rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem, odbędzie się w piątek - 16 listopada 2018 roku, o godzinie 11:00 w przedszkolu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców na uroczystość.

 

POLSKA BIAŁO - CZERWONA

Od 5 - 9 listopada obchodzimy w przedszkolu biało - czerwony tydzień. Codziennie prowadzone będą zajęcia, przybliżające dzieciom historię naszej ojczyzny. W czwartek - 8 listopada ubieramy się w kolorach biało - czerwonych. W przedszkolu odbędzie się również koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu dzieci. W piątek 9 listopada o godzinie 11:11 zaśpiewamy 4 - zwrotkowy hymn narodowy w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej". Złożymy również wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym tragiczne wydarzenia, które rozegrały się w Skomielnej Białej 3 września 1939 roku.

 

 

UROCZYSTE POŚWIĘCENIE DOBUDOWANEJ CZĘŚCI PRZEDSZKOLA

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, dzieci oraz mieszkańców  na uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej części przedszkola. Uroczystość odbędzie się w sobotę - 10 listopada 2018r.

Przebieg uroczystości:

10:00 Msza Swięta w kościele pw. św. Sebastiana w Skomielnej Białej;

11:00 Przejście do przedszkola, otwarcie i poświęcenie sal;

11:30 Występ dzieci przedszkolnych;

12:00 Wystąpienia okolicznościowe;

12:30 Poczęstunek.

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

W poniedziałek - 26 października o godzinie 16:00 w przedszkolu, odbędzie się spotkanie z rodzicami. Tematem spotkania będzie podsumowanie wstępnej obserwacji dzieci, organizacja uroczystości poświęcenia dobudowanej części przedszkola oraz sprawy bieżące. ZAPRASZAMY!!

BUDOWA PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZONA

Dobudowa przedszkola w Skomielnej Białej dobiega końca. Sale i łazienki gotowe. Wejście do przedszkola zostało już otwarte - rodzice przyprowadzający dzieci do przedszkola, od środy - 17 października, mogą wchodzić głównym wejściem. Pozostało nam jeszcze umeblowanie sal, czekamy również na odbiory techniczne. Uroczyste otwarcie planujemy w listopadzie.

 

    

   

      

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH

 

Od października 2018 roku rozpoczynamy realizację zajęć dodatkowych. Zajęcia te bedą odbywać się w godzinach od 13:00 - 15:00.

Poniedziałek - zajęcia rytmiczno - taneczne;

Wtorek - zajęcia sportowe z piłką;

Środa - zajęcia plastyczne;

             zajęcia korekcyjno - kompensacyjne;

Czwartek - Bajkoterapia;

Piątek - zajęcia badawcze "Mali Odkrywcy

    

Szczegółowy podział na grupy znajduje się u wychowawców grup.

ZAJĘCIA OTWARTE

Informujemy, że zajęcia otwarte dla Rodziców i dzieci nowo przyjętych do przedszkola, odbywają się w miesiącu lipcu w godzinach od 10:00 - 12:00.  w związku z rozbudową, wejście do przedszkola odbywa się przez jadalnię. Zapraszamy!!

 

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Uroczyste zakończenie roku szkolnego - piątek 22 czerwca 2018 roku. O godzinie 9:00 Msza Święta, później pożegnanie dzieci 6 - letnich i krótki występ. Dzieci, które przyjdą do przedszkola, będą uczestniczyć we Mszy Świętej ze swoimi wychowawcami. Po zakończeniu - przedszkole pracuje bez zmian - do godziny 16:00.

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLANOWANYCH WYCIECZEK

15 CZERWCA (piątek)  Krasnale i Motylki wyjeżdżają na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Wyjazd - godzina 10:00, powrót około godziny 16:00. W programie: zwiedzanie wioski, zabawy na powietrzu, warsztaty - wykonanie amuletów, malowanie twarzy, degustacja kuchni indiańskiej - placki z syropem klonowym.

 

 

19 czerwca (wtorek) najstarsze dzieci - Biedronki - biorą udział w wycieczce pod hasłem: "Poznajemy swój region". Wyjazd - godzina 8:30 do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce - zwiedzanie z przewodnikiem, następnie przejazd do Rabki - Zdroju - zwiedzanie Muzeum Górali i Zbójników, warsztaty (do wyboru: malowanie na szkle, zajęcia w drewnie). Powrót około godziny 14:00.

 

DZIEŃ DZIECKA

W przedszkolu planujemy Dzień Dziecka w poniedziałek - 4 czerwca.

Ubieramy sie na kolor żółty. W programie m.in. zajęcia edukacyjne z udziałem psów.

SKYLOS - świat przez pryzmat 4 łap.

 

DZIEŃ MAMY I TATY

 

Kochana Mamo! Kochany Tato!

Zapraszamy Was na uroczystość z okazji Waszego święta

25 maja (piątek) o godzinie 10:30.

Uroczystość odbędzie się w auli szkolnej.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

21 maja - poniedziałek, nasze przedszkole odwiedzą aktorzy teatru Bajkoteka z przedstawieniem pt: ,,O dziwnym drzewie i prawdziwej przyjaźni '' . Początek przedstawienia  - godzina 9:15. Zapraszamy!

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

15 maja (wtorek) planujemy wyjście do Biblioteki Publicznej, w której dzieci 5,6 - letnie spotkają się z Panem Robertem Miśkowcem - autorem książki "Na góralskim pograniczu " - zarys kultury ludowej Skomielnej Białej.

 

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

ŚRODA - 9 maja odchodzimy Dzień Unii Europejskiej. W tym dniu ubieramy się na niebiesko. Dzieci podczas zajęć będą poznawać kraje należące do Unii, zabawy dzieci z tych krajów oraz powitania w różnych językach.

 

 

INFORMACJA O PLANOWANEJ ROZBUDOWIE PRZEDSZOLA

Od dnia 7 maja 2018 roku (poniedziałek), planowane jest rozpoczęcie prac związanych z rozbudową przedszkola. Podczas prowadzonych prac, zostanie zamknięte wejście do przedszkola od strony parkingu oraz całkowicie zamknięty parking przy przedszkolu. Wejście do przedszkola - a więc przyprowadzanie dzieci do przedszkola i ich odbieranie, odbywać się będzie przez szkołę. Uprzejmie prosimy, aby w tym czasie korzystać z parkingu przy kościele.

 

BIAŁY DZIEŃ

We wtorek - 10 kwietnia obchodzimy w przedszkolu Dzień Zdrowia. W tym dniu ubieramy się w kolorach bieli. O godzinie 8:45 najstarsze grupy: Motylki i Biedronki będą uczestniczyć w programie  "Między ziemią a niebem" - pamięci o św. Janie Pawle II, który odbędzie sie w auli szkolnej. Prosimy aby dzieci przyszły do przedszkola najpóźniej o godzinie 8:30.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

składamy wiosenne życzenia, aby w czas Święta Paschy

w sercach, rodzinach i domach, zagościła radość, spokój

i wielka nadzieja odradzającego się życia.

Dyrektor Przedszkola wraz z Pracownikami i Wychowankami

NADCHODZI WIOSNA!

We wtorek - 20 marca 2018 roku - pierwszy dzień astronomicznej wiosny! Wiosna przyjdzie do nas dokładnie o godzinie 17:15. Już w środę 21 marca zawita do nas kalendarzowa wiosna. W przedszkolu będziemy świętować nadejście wiosny we czwartek - 22 marca. W tym dniu ubieramy się na zielono!

 

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 przebiegać będą dwuetapowo:

 

W pierwszym etapie: od 5 lutego 2018 roku - do 12 lutego 2018 roku, "DEKLARACJE O KONTYNUACJI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO" składają rodzice tych dzieci, które już uczęszczają do naszego przedszkola oraz są zainteresowani tym, aby ich dziecko w dalszym ciągu uczęszczało do naszego przedszkola.

 

W drugim etapie: od 14 lutego 2018 roku - 9 marca 2018 roku, przyjmowane będą wnioski o przyjęcie do przedszkola dzieci, które zapisywane będa do przedszkola po raz pierwszy.

 

W przypadku, gdy liczba zgłoszeń będzie większa od liczby wolnych miejsc, o zakwalifikowaniu dzieci do przedszkola decydować będzie Komisja Rekrutacyjna, biorąc pod uwagę kryteria określone w Ustawie o Systemie Oświaty oraz w Zarządzeniu Wójta Gminy Lubień.

Więcej informacji i wzory druków - w zakładce ZAPISY.

WYJAZD DO TEATRU RABCIO

7 lutego (środa) planujemy wyjazd dzieci do teatru Rabcio w Rabce - Zdroju, na bajkę "Brzydkie kaczątko". Koszt wyjazdu - 20 zł. Bardzo proszę zgłosić wychowawcom grup chętne dzieci. Dzieci, które nie pojadą, będą miały zajęcia w grupie łączonej.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA W PRZEDSZKOLU

Zabawa karnawałowa dla dzieci w przedszkolu odbędzie się 29 stycznia 2018 roku (poniedziałek),w godzinach od 9:00 - 12:00. Zabawę będzie prowadził Wodzirej, a dzieci w tym dniu będą miały robione zdjęcia w strojach balowych. Zakup zdjęć dobrowolny. Zapraszamy wszystkie przedszkolaki na bal!

BAJKOWE JASEŁKA

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na występ "Bajkowe Jasełka" we czwartek 18 stycznia 2018 roku o godzinie 15:00 do auli szkolnej.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się 19 stycznia 2018 roku

Kochane Babcie i Driogich Dziadków zapraszamy

w piątek 19 stycznia o godzinie 10:30 do auli szkolnej.

 

WYNIK ZAPYTANIA OFERTOWEGO NA PROWADZENIE STOŁÓWKI

Informuję, że od 1 stycznia 2018 roku, stołowkę szkolną będzie prowadziła jak dotychczas Pani Grażyna Bomba.

Wyżywienie pozostaje bez zmian - śniadanie, obiad jednodaniowy z możliwością wykupienia dodatkowo zupy (na podstawie wyniku ankiety skierowanej do rodziców) i podwieczorek. Koszt śniadania wzrośnie o 0,10 gr i wyniesie 2,90 zł; koszt obiadu wzrośnie o 0,20 gr i wyniesie 4,00 zł; koszt podwieczorku wzrośnie o 0,10 gr i wyniesie 1,30 zł. Całodzienny koszt wyżywienia dziecka w przedszkolu - 8,20 zł.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

 

Piękna jest radość w święta, ciepłe są myśli o bliskich.

Niech pokój, miłość i szczęście otoczy w święta nas wszystkich.

 

Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego 2018 roku, życzą:

 

Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy

Przedszkola w Skomielnej Białej

 

CO NAS CZEKA W LISTOPADZIE

14 listopada (wtorek) - Teatr Eden "Arka Noego";

23 listopada (czwartek) - Pasowanie na przedszkolaka - godzina 11:00;

                                  - Spotkanie z rodzicami - godzina 16:00;

27 listopada (poniedziałek) - Dzień Misia - kolor brązowy;

30 listopada (czwartek) - Andrzejki.

Zapraszamy do wspólnych zabaw!

WYJAZD DO TEATRU RABCIO

W środę - 11 października - proponujemy wyjazd do Teatru Rabcio w Rabce - Zdroju na bajkę "Karius i Baktus". Cena wyjazdu - 20 zł. Dzieci, które nie pojazdą do teatru, będą miały zajęcia w grupach łączonych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH

Zajęcia dodatkowe będą prowadzone od poniedziałku do czwartku w godzinach: 13:00 - 14:30. Rozpoczynamy w poniedziałek - 25 września 2017 roku.

Poniedziałek - Bajkoterapia - prowadząca Bogusława Gacek

Wtorek - zajęcia rytmiczno - taneczne - prowadząca Elżbieta Opryszek

Środa - zajęcia plastyczno - techniczne - prowadząca Anna Mierzwa

Czwartek - zajęcia "Mali Odkrywcy" - prowadząca Izabela Kościelniak

Religia: poniedziałek - 12:30 - 13:00 gr. IV

            środa: 9:00 - 10:30  gr. IV, III, II

            czwartek: 9:00 - 9:30 gr. II

            piątek: 9:00 - 9:30 gr. III

Angielski: wtorek - 10:00 - 11:30

               czwartek - 10:00 - 11:30

Zajęcia sportowe - wtorek: 13:00 - 14:30

Taniec towarzyski - piątek: 10:30 - 11:20

Zajęcia logopedyczne: poniedziałek: 9:45 - 11:30

                                     wtorek: 9:45 - 11:30

                                     środa: 10:30 - 12:30

                                     czwartek: 9:45 - 11:30

                                     piątek: 9:45 - 11:30