5 miesiące temu

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną

W każdej grupie przedszkolnej nauczycielki miały swoje pomysły na świętowanie tego dnia. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia i ubrało się w jego kolory.

Święto Misia w Pszczółkach Teddy Bear's Day - dzieci świętowały Dzień Misia po angielsku. Teddy Bear przygotował dla nich kilka zadań, dzięki którym poznały nazwy emocji powtórzyły kolory i część ciała. Dzieci malowały misiom minki nadając im odpowiednie emocje. Układały misie z ukrytych pod talerzykami części ciała i zaśpiewały piosenkę Teddy Bear, teddy Bear turn around wykonując "misowe" polecania po angielsku. W drugiej części Pszczółki poszły na misiowa imprezę z Krasnalami do Grupy Misów. Były konkursy ( udało się zdobyć dużo miodku dla Misów), tańce, piosenki i rymowanka o pewnych 3 misiach. Przedszkolaki wróciły do swoich sal z medalami przyjaciół Pluszowego Misia.

W grupie Biedronek dzieci poznały historię pluszowego misia. Wysłuchały wiersza " Miś staruszek ". Wypowiadały się na forum grupy - Poznaj mojego misia. Brały udział w zabawie ,,obudź się misiu". Utrwaliły liczebniki podczas zabawy - Gdzie siedzi miś. Zabawa muzyczno ruchowa "Dwa małe misie''. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną - kocyk dla misia.