#SZKOŁA PAMIĘTA

Już kolejny raz bierzemy udział w akcji

27 i 30 października 2023 roku, każda grupa przedszkolna odwiedziła Cmentarz w Skomielnej Białej. Najstarsze przedszolaki posprzątały przy obelisku upamiętniającym tragiczne wydarzenia 3 września 1939 roku i poznały historię z tym związaną. Złożyły równnież wieniec i zapaliły znicze. Spacerując po Cmentarzu odnajdywały groby księży, którzy pracowali w naszej parafii oraz budowniczych kościoła, zapoznając się z jego historią. Zapaliły także znicze pod krzyżem. Mogły również obejrzeć świątki wykonane przez Pana Bolesława Surówkę  - naszego miejscowego rzeźbiarza, który wykonuje piękne rzeźby już od 1970 roku. W ramach zajęć w przedszkolu, dzieci tworzyły prace plastyczne nt "Skomielna Biała - moja miejscowość". Dzięki akcji „Szkoła pamięta” dzieci  uczą się nie tylko szacunku do polskiej tradycji, ale również pielęgnują w sobie miłość do ojczyzny i pamięć historyczną.