75. ROCZNICA POWSTANIA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA (WHO)

rok temu

7 kwietnia 2023 roku przypada "Światowy Dzień Zdrowia" pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich" (Health for all)

Tegoroczne święto jest szczególnie ważne ze względu na obchodzoną w tym dniu 75. rocznicę powstnia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Dzieci 3 - letnie rozmawiały podczas zajęć na temat zdrowego odżywiania i konieczności spożywania owoców i warzyw. Efektem końcowym była praca plastyczna - Mamy uśmiechnięte minki, bo zjdamy witaminki.

Dzieci 4 - letnie podczas zajęć dowiedziały się o roli i znaczeniu służby zdrowia, szacunku i wdzięczności wobec osób pracujących. Wysłuchały wiersza ,,Chory kotek,, St. Jachowicza, który był bodźcem do rozmowy na temat osób pracujących w służbie zdrowia oraz właściwego dbania i szanowania zdrowia. Na koniec wspólnie stworzyli makietę wykorzystując recykling oraz własne pomysły pod hasłem,,Zdrowie dla wszystkich".
                                    Dzieci 5 - letnie przypomniały sobie o konieczności zdrowego trybu życia , utrwaliły nazwy specjalistów takie jak : pediatra , stomatolog , chirurg , pielęgniarka , okulista. . Podczas burzy mózgów wysnuły wniosek iż każdemu potrzebne jest zdrowie i wszystkim ludziom należy się opieka lekarska , bez względu na wiek i kolor skóry . Efektem końcowym było wykonanie plakatu pt. Zdrowie dla wszystkich".
                                    Dzieci 6 - letnie w trakcie pogadanki zastanawiały się, co możemy robić, aby cieszyć się dobrym zdrowiem oraz czym sobie szkodzimy. W grupach pracowali nad każdym zagadnieniem. Zadaniem każdej grupy był wybór znaku drogowego, który pomoże im zilustrować zasady zdrowego stylu życia. Jedna grupa dzieliła jedzenie zdrowe i niezdrowe, druga wybierała formy aktywnego spędzania czasu, trzecia wyszukiwała zachowań, które szkodą zdrowiu a czwarta zajęła się higieną. Efektem kńcowym był  plakat pt. "Droga do zdrowia ".