ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

rok temu

29 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych pamiętając, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie

Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Według tradycji wigilia świętego Andrzeja była nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. Właśnie wtedy dziewczęta mogły uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej ich przyszłego zamążpójścia. Wróżby na Andrzejki traktowały więc bardzo poważnie.

Dnia 29 listopada dzieci  świętowały Andrzejki. Przedszkolaki mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Pamiętając jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie. Były również taneczne zabawy i konkurencje.