DZIEŃ JEŻA W GRUPIE MOTYLKÓW

rok temu

10 listopada obchodzony jest dzień jeża.To sympatyczne i bardzo pożyteczne zwierzątka, które coraz częściej potrzebują naszej pomocy.

Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. Nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi.

9 listopada grupa "MOTYLKI" obchodziła "Dzień jeża". Celem obchodów było przypomnienie naszym przedszkolakom, że jeże to zwierzęta chronione w Polsce. Zajęcia rozpoczęły się od rozwiązywania zagadek o jeżach i wspólnej zabawy rytmiczno-ruchowej pt." Idzie jeż" , "Jeżyki i liście". Dzieci poszerzyły wiedzę na temat życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez rozmowę na podstawie wierszy pt." Jeż" B. Formy, oraz H. Zdzitowieckiej "Jeż". Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Wykonały wspólny plakat "Nasz jeżyk" oraz jeżykowe prace plastyczne dzięki czemu pobudzono u dzieci ich kreatywność. Na zakończenie zajęć dzieci zaśpiewały wspólną piosenkę o jeżyku i otrzymał dyplom za udział w tym radosnym dniu. Dzień jeża spędziliśmy bardzo miło i wesoło.