ODKRYWAMY SOLILANDIĘ

rok temu

19 maja podczas wycieczki  poznawaliśmy legendy związane z kopalnią soli w "Wieliczka"

Solilandia to baśniowe królestwo skrzatów, ukryte głęboko pod ziemią. Pod tą nazwą kryje się również nietypowa inicjatywa, obejmująca stworzenie w  Kopalni Soli „Wieliczka” podziemnej krainy fantazji, to także dwie serie książek dla dzieci, zabawki, piosenki i spektakle. To wszystko ma na celu nie tylko zabawę. Solilandia zachęca dzieci do czytania, wprowadza je w świat kultury i sztuki, przekazuje tradycyjne wartości, przekonuje o urodzie wielu zakątków naszego kraju.

Podczas wycieczki wspólnie ze Skrabnikiem i Soliludkiem wędrowaliśmy po solnych komorach i chodnikach we wnętrzu ziemi i poznawaliśmy legendy. Wykonywaliśmy wszystkie polecenia skarbnika solnego skarbu i poznaliśmy pracę góników w kopalni. Na poziomie 135 metrów pod ziemią zjedliśmy obiad. To przeszło 40 pięter w dół. Każde dziecko otrzymało tytuł PRZYJACIELA SKARBNIKA. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.