PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2022 roku uroczyście świętowaliśmy nadejście wiosny. To również zielony dzień w naszym przedszkolu

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier, quizow, piosenek i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Każda grupa wykonała ją w inny sposób. Po wykonaniu kukły dzieci z najstarszej grupy - Biedronki, poszły na spacer nad rzekę, aby wyprawić ją do morza. W tym dniu również zaplanowano dla nich zabawy tropiące: szukanie ukrytych listów od Pani Wiosny i wykonywanie zadań w nich zawartych. Młodsze dzieci w kolorowych pochodach z Marzannami i kwiatami, spacerowały w okolicy przedszkola. Dalsza część świętowania odbyła się na boisku szkolnym, ponieważ pogoda była wspaniała! Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.