SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW

W miesiącu listopadzie najstarsze dzieci z grupy BIEDRONEK pod kierunkiem Pani Anny Mierzwy realizowały program "Szkolne Przygody Gangu Swojaków".

Podsumowaniem realizowanego programu i zgłoszenie przedszkola do konkursu było nagranie filmiku z kreatywnym wykonaniem piosenki.

filmik - do pobrania:  https://drive.google.com/file/d/1Wq82LXqwahOmsXvbn_VPzdwlqTJpLZju/view?fbclid=IwAR17rzAZZrApBP684hkCIE-e2Kmya47T19tBtvZpFu6w6VjEgB8EE6Is8RY

Do programu przystąpiła grupa dzieci 6 letnich "Biedronki". Dzieci otrzymały książeczki z zadaniami do wykonania "Dziennik Troskliwego Odkrywcy". Chętnie przystąpiły do zadań wspólnie z rodzicami: rodzice przesyłali zdjęcia i oznaczone podpisem zadania. W ramach zadań dzieci m.in. obserwowały zmiany w przyrodzie, przygotowały legowisko dla jeża z liści w swoich ogródkach, zbierały skarby jesiennej przyrody, z których wykonywały ciekawe prace, sprzątały las i ogród podczas spacerów.

Bardzo ciekawe dla dzieci były prezentacje dotyczące zwierząt żyjących w naszym środowisku - szczególnie zagrożonych i chronionych.

Dzieci samodzielnie wykonały dekorację: na dużych arkuszach pastelami rysowały las, góry, zwierzęta.

Z zebranych darów przyrody przyniesionych do przedszkola dzieci ułożyły ścieżkę sensoryczną. Wraz z rodzicami przygotowały piękne stroje na występ.

Poprzez udział w programie dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o życiu, zwyczajach i zagrożeniach dla zwierząt.