#SZKOŁA PAMIĘTA

Tak, jak w poprzednim roku nasze przedszkole włączyło się do akcji MEiN #Szkoła pamięta: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-11-tys-wzielo-udzial-w-akcji-szkolapamieta--dziekujemy

W dniu 29 października odbył się finał akcji #Szkoła Pamięta, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W akcji brały dzieci 5,6 - letnie. Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W tym dniu Motylki i Biedronki zadbały o obelisk, upamiętniający tragiczne wydarzenia 3 września 1939 roku, kiedy to w walkach zginęło kilkanaście osób, część wsi została spalona a wraz z nia zabytkowy drewniany kościółek. Dzieci posprzątały wokół obelisku, poznały jego historię, zapaliły znicze oraz złożyły kwiaty. Odwiedziły również groby zasłużonych dla społeczności: nauczycieli i księży, gdzie również zapaliły znicze. Na cmentarzu znajduje się pień po ścięciu drzewa, w którym nasz lokalny rzeźbiarz - Pan Bolesław Surówka umieścił swoje dzieło.