DZIEŃ ZIEMI

22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI

Zrobiliśmy wszystko, żeby otoczenie przedszkola wyglądało pięknie!

22 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. W każdej gruie podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat naszej Planety i konieczności dbania o nią.

Dzieci z grupy Misie w sali przy plakacie dowiedziały się jak każdy może zadbać o ziemię. Uzupełnieniem zdobytych wiadomości było posadzenie drzewa w małym zakątku przedszkolnego zieleńca.

Grupa Krasnali wzięła aktywny udział w zajęciach poświęconych zagadnieniom szeroko rozumianej ochrony środowiska, segregacji odpadów, dbania o przyrodę oraz zasoby naturalne. Pogoda dopisała, więc zorganizowaliśmy wspólne zbieranie śmieci na terenie wokół przedszkola. Szanujmy naszą planetę!

Dzieci starsze - Motylki i Biedronki brały udział w akcji "Czuwam! Dla Ziemi" - celem akcji było uwrażliwienie na otaczający nas śwat przyrody, poprzez zwiększenie świadomości i realizowanie służby na jej rzecz. Dzieci uświadomiły sobie, że tylko przyjazne nawyki zbudują prawdziwą więź między przyrodą a ludźmi. Wspólnie z nauczycielem stworzyły Kodeks Ekologa zawierający zasady, które powinniśmy przestrzegać aby pomóc naszej planecie. Następnie dzieci pozbierały śmieci wokół przedszkola, brały też udział w posadzeniu kwiatów na przygotowanym skwerku przed przedszkolem.