DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

3 miesiące temu

Dzień Dziecka świętowaliśmy 4 czerwca 2024 r. W tym dniu w przedszkolu obowiązywal kolor żółty. Każda z grup uczestniczyła w warsztatach "Dinozaury w przedszkolu" z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości

Poczas warsztatów dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat dinozaurów i nie tylko: dlaczego były tak wielkie? Jak żyły? Dlaczego wyginęły? Czym zajmuje się paleontolog? Technologia rozszerzonej rzeczywistości pozwoliła przenieść na ekran projektora to, co skrywa dziecięca wyobraźnia.

W oczekiwaniu na warsztaty dzieci bawiły sie wspólnie na swoich salach, ponieważ pogoda nie pozwoliła nam na przeprowadzenie zajęć sportowych na powietrzu.

Młodsze dzieci bawily się przy muzyce. Zatańczyliśmy znane dzieciom choreografie, ale nie brakło również miejsca na swobodny taniec indywidualny oraz w parach. Były też zabawy ruchowe, kolorowanki, tatuaże, słodkie upominki, kolorowe balony i malowanie farbami.

W grupie Motyli  również nie zabrakło wrażeń. Były konkursy: nadmuchanie największego balona, najciekawszą twarz na balonie oraz tańce przy muzyce. Był to dzień pełen uśmiechu, radości oraz atrakcji.

Grupa Biedronek rozwijała swoje talenty komponując z różnych materiałów kolorowe nakrycia głowy , ozdabiały artystycznie także swoje ciało delikatnymi tatuażami wodnymi co sprawilo im wiele radości . Bawiły się z balonami i tańczyły przy dźwiękach ulubionych utworów .