OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

4 miesiące temu

Grupa Motylków wybrała się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej, natomiast grupa Biedronek do Biblioteki Szkolnej

Nasze przedszkolaki również uczestniczyły w tym wydarzeniu. W tym roku hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  brzmi - "Biblioteka - miejsce na czasie. Tydzień ten obchodzony jest w dniach 8-15 maja. Grupa Motylków odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną -  Pani Joanna przeczytała dzieciom opowiadanie ,,Basia i biblioteka". Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka i jaka jest jej droga do biblioteki. Następnie wykonały pracę plastyczną "wiosenne drzewo" – z użyciem kwiatów i gałązek.

Biedronki odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie przeprowadziły rozmowę z  p.Ewą - bibliotekarką i wysłuchały opowiadania ,,Nie chcę być księżniczką.