EKOLOGICZNE GRAFFITI - ZAJĘCIA PLENEROWE

10 października 2018 roku, nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach, które miały na celu uświadomić nie tylko najmłodszym mieszkańcom problemu zanieczyszczenia powietrza, ale również wspólnie poszukać rozwiązań, co można zrobić lub zmienić, aby je poprawić.

Podczas zajęć w przedszkolu, dzieci wspólnie z nauczycielkami tworzyły hasła, dotyczące sposobów dbania o czyste powietrze, wykonały plakaty a następnie kredą na kostce, tworzyły piękne kolorowe obrazki, dotyczące omawianego tematu, które można było zobaczyć na placu przy remizie OSP oraz w najbliższym otoczeniu przedszkola.  Wszystkie plakaty przygotowane przez dzieci zostały umieszczone na tablicach ogłoszeń w naszej miejscowości, z dopiskiem: "Przedszkolaki proszą..."  Na zakończenie zajęć, każda grupa posadziła swoje drzewko, z okazji  ŚWIĘTA DRZEWA, przypadającego w tym dniu. Dobrą okazją do przeprowadzenia tych zajęć było otrzymanie od Marszałka Województwa Małopolskiego oczyszczacza powietrza dla naszego przedszkola, w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze", współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej".

Bardzo gorąco dziękujemy Prezesowi OSP w Skomielnej Białej - Panu Andrzejowi Gackowi, za pomoc w organizacji zajęć: zabezpieczenie terenu przy remizie , gdzie dzieci tworzyły swoje prace oraz przede wszystkim za możliwość skorzystania z parkingu. Bardzo dziękujemy również Panu Zbigniewowi Krausowi i Firmie MAGOL za podarowanie nam farby w sprayu do wykorzystania podczas realizacji zajęć.