WIOSKA INDIAŃSKA W SZCZYRZYCU

15 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do wioski indiańskiej

Wycieczka i pobyt w wiosce indiańskiej dostarczył nam wszystkim niesamowitych wrażeń!! Poznaliśmy elementy kultury indiańskiej oraz różne historie, o których w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam przewodnik. Dowiedzieliśmy się na przykład, że aby Indianin mógł poślubić swoją wybrankę, musiał wykazać się zręcznością i dostarczyć jej 300 zębów łosia, które ta przyszywała do sukni ślubnej. Łoś ma tylko dwa te zęby, więc trzeba było zabić aż 150 łosi! Poznaliśmy tradycję pogrzebu wojownika, zwiedziliśmy tipi oraz braliśmy udział w indiańskich grach i zabawach. Skosztowaliśmy także indiańskiej kuchni - placków na słodko i na ostro. Wspaniałe! Podczas warsztatów rękodzielniczych każde dziecko zrobiło dla siebie amulet. Na zakończenie - malowanie twarzy i powrót do przedszkola.