BAJKOTEKA W PRZEDSZKOLU

21 maja przedszkolaki obejrzały spektakl: "O dziwnym drzewie i prawdziwej przyjaźni" w wykonanu aktorów Teatru BAJKOTEKA z Krakowa

Co to jest przyjaźń i dlaczego jest ważna w życiu człowieka, przedszkolaki mogły dowiedzieć się 21 maja 2018 roku,  oglądając przedstawienie teatralne pt. „O dziwnym drzewie i prawdziwej przyjaźni” w wykonaniu aktorów Teatru Bajkoteka z Krakowa. Ta zabawna, a zarazem bardzo pouczająca historia  ukazała, jak cenną wartością jest prawdziwa przyjaźń. Przyjaźń, w imię której jesteśmy skłonni do wybaczenia, poświęceń, a nawet do przezwyciężenia własnego strachu.

Bajka w prosty sposób pokazała dzieciom, na przykładzie bohaterów: Świnki Balbinki, Krówki Muni oraz złego Tygrysa, co jest w życiu najważniejsze.  W poskromieniu zapędów złego Tygrysa pomagały nawet dzieci- udając duchy. Wszyscy świetnie się bawili , a cała historia skończyła się dobrze.

"Przyjaciel to ktoś, kto rozumie Twoją przeszłość,

wierzy w Twoją przyszłość i akceptuje Ciebie takim, jakim jesteś."

Fryderyk Nietzsche