WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

17 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Skomielnej Białej, z przedszkolakami spotkała się Pani Jadwiga Gacek - aktorka Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Franciszka Macioła

Nasza przygoda z Biblioteką zaczęła się już dawno ale dzisiaj po raz pierwszy byliśmy w nowym pomieszczeniu Biblioteki, które znajduje się w wyremontowanym budynku Ośrodka Zdrowia. Mieliśmy okazję zwiedzić nowe pomieszczenia, poznać zawartość biblioteki ale największą niespodzianką dla dzieci był zaproszony Gość - Pani Jadwiga Gacek - aktorka Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej. Pani Jadzia przeczytała dzieciom bajkę "Martynka bawi się w teatr". Następnie dzieci z zainteresowaniem słuchały wspomnień o Jej pierwszych spotkaniach z teatrem,  pracy zawodowej oraz obecnych sukcesach Teatru w różnych  konkursach. Podczas wypowiedzi Pani Jadzia posługiwała się gwarą, co nas wszystkich niezwykle urzekło. Bardzo dziękujemy Pani Joannie Rabskiej - Bibliotekarce oraz Pani Jadwidze Gacek za wspaniałe spotkanie!!!