BRZYDKIE KACZĄTKO W TEATRZE RABCIO

7 lutego przedszkolaki odwiedziły Teatr Rabcio w Rabce - Zdroju. Obejrzeliśmy bajkę "Brzydkie kaczątko". Historię kaczątka opowiada Klaun, który doświadczył w dzieciństwie nietolerancji i odrzucenia z powodu swojej brzydoty. Dzięki poznaniu historii o kaczątku, zmienił zdanie i przekonał się, jakie wartości w życiu są najważniejsze. To piękna, czuła opowieść o miłości ale i o cierpieniu, wytrwałości oraz pięknie ukrytym przede wszystkim w sercu a nie na zewnątrz. Tytułowy bohater wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek, ale nie jest przez nie akceptowane, bo jest inne. Bardzo cierpi z tego powodu i zrozpaczone musi opuścić swoją rodzinę. Ale świat jest okrutny i groźny, a na malca czyha wiele niebezpieczeństw. Kaczątko przeżywa niemiłe przygody i doświadcza smutku i samotności... Jednak historia kaczątka ma dobre zakończenie - okazuje się, że jest ono łabędziem, pięknym ptakiem, który zostaje przyjęty do nowej łabędziej rodziny.

Sztuka została napisana przez Igora Bojovica (jednego z najbardziej popularnych dramaturgów serbskich) na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena