PRZYGODY TECHNOLUDKA

6 października gościliśmy w przedszkolu aktorów Agencji Artystycznej ARKADIA z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie "Przygody Technoludka".   Akcja przedstawienia skupiała się wokół zwariowanego na punkcie elektronicznych gadżetów tytułowego Technoludka, który telefon, tablet i innego tego typu wynalazki przedkładał nad kontakty z ludźmi. Zdarzyło się jednak, że pewnego dnia nasz bohater znalazł się w nieznanym miejscu, zgubił drogę, a jego elektroniczne wynalazki przestały działać, bo wyładowały się w nich baterie i już myślał, że nie odnajdzie drogi do domu, gdy spotkał kogoś kto podał mu pomocną dłoń. Leśny Ludek nauczył Technoludka jak poprawnie zachowywać się w lesie, że należy doceniać piękno przyrody i śpiew ptaków i wartości takie jak przyjaźń, dobro i bezinteresowna pomoc każdemu, kto znajdzie się w potrzebie. Najnowocześniejsze zdobycze techniki są owszem ważne, ale nigdy nie należy zapominać o drugim człowieku i kontakcie z nim. Wysłuchawszy paru pomocnych rad nasz Technoludek wyruszył w drogę do domu, ale tak bardzo nie mógł się doczekać, aby naładować swoje elektro gadżety, że...przewrócił się i złamał nogę.  Wtedy bardzo pomocny okazał się jego telefon , bo można z niego zadzwonić po pomoc.

Spotkanie nie tylko nas bawiło, ale też wiele nauczyło. To co zapamiętamy z przedstawienia to na pewno prawda, że najważniejszy w życiu jest drugi człowiek i żaden telefon, komputer, czy tablet go nie zastąpi. Powtórzyliśmy także numery alarmowe niezbędne w sytuacjach zagrożenia.