JESTEŚMY STRAŻNIKAMI PRZYRODY

W dniach od 11 - 13 grudnia dzieci z grupy Biedronek realizowały projekt "Na straży przyrody". Akcja powstała z inicjatywy Disney Polska, zaś patronat merytoryczny objęła Fundacja Ekologiczna Arka

Celem akcji jest propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat ekologii, w tym w szczególności na temat ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Przygotowane materiały zakładają kształtowanie postaw pro-ekologicznych w codziennym życiu. Akcja realizowana jest w wybranych przedszkolach na terenie całego kraju. W ramach akcji zostały przeprowadzone 3 bloki tematyczne: Blok 1 – Zagrożone gatunki Afryki; Blok 2 – Zagrożone gatunki Polski; Blok 3 – Przedszkolak na straży przyrody. Dzieci otrzymały tematyczne książeczki aktywności, które były wsparciem dydaktycznym w ramach prowadzonych zajęć oraz ekologicznie rosnące listy, zawierające przesłanie dla dzieci i ich rodziców. Ponadto otrzymaliśmy również karmnik do samodzielnego złożenia. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne na temat "Jesteśmy na straży przyrody".