SPOTKANIE W BIBLIOTECE

12 listopada w Bibliotece spotkał się z dziećmi Pan Andrzej Bala

W dniu 12 listopada br. gościem biblioteki w Skomielnej Białej był p. Andrzej Bala - radny gminy Lubień, który z  zawodu jest kolejarzem. Nawiązując do swojej pracy gość biblioteki i przedszkolaków przeczytał  wiersz Juliana Tuwima pt. ,,Lokomotywa”, który stał się wstępem do ciekawej opowieści o zawodzie kolejarza.
Pan Andrzej prowadzi drezynę, czyli pomocniczy pojazd kolejowy, jest odpowiedzialny za nadzór stanu linii kolejowych oraz przewozi  pracowników i materiał w celu utrzymania nawierzchni linii kolejowych. Dzieci zainteresowane były także, w jaki sposób kieruje się takim pojazdem oraz czym jest on napędzany.
Po wyczerpujących odpowiedziach nasz gość przeczytał przedszkolakom bajkę z cyklu Stacyjkowo pt.,,Zimowe wyzwanie", którą dzieci bardzo lubią zarówno słuchać, jak i  oglądać w telewizji. Przed wyjściem dzieci podziękowały za wspólnie spędzony czas i zostały poczęstowane cukierkami od gościa. Tekst  p. Joanna Rabska