SPOTKANIE Z PANIĄ ELŻBIETĄ URBAŃCZYK

11 czerwca 2019 roku odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie czytelnicze

Dnia 11.06.2019r odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym czytanie dla najmłodszych. Tym razem zaproszony Gość  -  Pani Elżbieta Urbańczyk-emerytowana nauczycielka języka niemieckiego, obecnie pasjonatka pieszych wędrówek Beskidu Wyspowego i Gorców, przeczytała dzieciom wiersz własnego autorstwa pt. ,,Rymowanka o Luboniu". Wiersz ten został nagrodzony trzecim miejscem w konkursie literacko-plastycznym przeprowadzonym w 2014r  przez Stowarzyszenie Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach realizacji zadania publicznego ,,Seniorzy dzieciom-Rabka dawniej i dziś". Wiersz Pani Eli został opublikowany w książeczce pt. ,,Rabczańskie opowieści dla wnuków”, którą przyniosła ze sobą.
Pani Elżbieta opowiedziała dzieciom legendę o tym, skąd wywodzi się nazwa szczytu Luboń Wielki. Chciała także zainteresować dzieci pieszymi wędrówkami, opowiadając o najbliższych otaczających nas szczytach i o tym, jak podczas takich wypraw należy się zachowywać. Pani Ela została nagrodzona przez dzieci ogromnymi brawami oraz podziękowaniem, które jej wręczyły. Myślę, że po dzisiejszym spotkaniu żadnemu dziecku w te wakacje nie zabraknie pomysłu na rodzinne piesze wycieczki po naszych pięknych górach.