W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

15 maja na wspólnym czytaniu w Bibliotece, dzieci spotkały się z Panem Robertem Miśkowcem - autorem książki "Na góralskim pograniczu" - zarys kultury ludowej Skomielnej Białej

Spotkanie z Panem Robertem było bardzo interesujące. Jak na dziennikarza przystało, zadawał dzieciom wiele pytań, opowiadał o swojej pracy i powstaniu książki, którą napisał - pierwszą książkę o Skomielnej Białej.

Do poczytania wybrał dla dzieci książkę detektywistyczną "Tajemnica urodzin". Akcja serii tych opowiadań, rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie: Lesse i Maja chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Ta historia tak zainteresowała dzieci, że książkę zabraliśmy do przedszkola aby dokończyć jej czytanie. Bardzo dziękujemy Pani Joannie za zorganizowanie dla nas spotkania a przede wszystkim Panu Robertowi, który znalazł czas aby spotkać się z przedszkolakami.

Dzisiaj złożyliśmy również  na ręce Pani Asi życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza dla wszystkich Pań pracujących w Bibliotekach na terenie Gminy. Dziękujemy!