DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

9 maja poprzez wspólne zabawy, poznawaliśmy kraje Unii Europejskiej

W naszym przedszkolu w tym dniu odbywały się wspólne zabawy, w których dzieci poznawały wybrane kraje Unii Europejskiej oraz zabawy ich rówieśników. Poznały również jeden z symboli Unii - maskotkę, noszącą imię SYRIUSZ. Pochodzi ona od nazwy najjaśniejszej z gwiazd, ale na tym jej podobieństwa się nie kończą... Syriusz przyjmuje postać zabawnej, uśmiechniętej, niebieskiej stonogi. Jest ubrany w granatową koszulkę z gwiazdkami, jak na fladze Unii Europejskiej. Rozłożone dłonie w białych rękawiczkach wyrażają otwartość i życzliwość. Oficjalnie Syriusz jest ubrany właśnie w koszulkę z flagą UE, ale warto wspomnieć, iż w każdym kraju maskotka wygląda nieco inaczej.

9 maja, kolorem obowiązującym w przedszkolu był kolor niebieski. Dzieci brały udział w konkursach i quizach. Ten dzień spędziliśmy w bardzo radosnych nastrojach!!