ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

10 kwietnia 2018 roku, świętowaliśmy Dzień Zdrowia. W tym dniu ubieramy się na biało

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest od 1950 roku 7 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństwa na świecie. 10 kwietnia -  Dzień Służby Zdrowia. W przedszkolu połączyliśmy te dwa święta. Poprzez różnego rodzaju aktywności (rymowanki, inscenizacje, zabawy dydaktyczne, muzyczno - ruchowe, zagadki o tematyce zdrowotnej, konkursy, ćwiczenia słownikowe), nauczycielki utrwalały u dzieci wiadomości dotyczące zdrowia, higieny oraz wprowadzały nowe informacje i wiadomości. Dzień ten w przedszkolu świętujemy również poprzez ubieranie się w tym dniu na kolor biały. Dziękujemy Pani Danusi Miśkowiec za przygotowanie atrakcji dla dzieci i przeprowadzenie uroczystości oraz dzieciom z grupy Motylków za przedstawienie inscenizacji wiersza "Na Zdrowie".