To takie proste!
Samorządowe Przedszkole w Skomielnej Białej
Strona głowna  /  Aktualności  /  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
data dodania: 2017-11-27 23:33:39

 

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

             W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
To historia, a jak jest dzisiaj? Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo: “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 

W naszym przedszkolu każdy dzisiaj miał swojego ulubionego pluszowego misia. Dla niego śpiewaliśmy, tańczyliśmy, jemu robiliśmy masażyki i braliśmy udział w różnych konkursach. 

Sto lat Misiu!

 

  

 

 

  

 

 

 

 Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3