Strona głowna  /  Aktualności  /  MÓJ MAŁY RATOWNIK
MÓJ MAŁY RATOWNIK
data dodania: 2017-01-06 21:56:22

12 grudnia 2016 roku podczas zajęć w przedszkolu, odbyło się szkolenie dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła doktor i ratownik medyczny - Pani Karolina. Razem z ratownikiem, dzieci rozwiązywały quizy, zgadywanki, brały udział w konkursach oraz innych grach i zabawach, dzięki którym łatwiej zapamiętają postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia: gdzie szukać pomocy w razie wypadku; w jaki sposób powiadomić służby ratunkowe; jak pomóc swojemu misiowi, gdy się skaleczy. Ponadto dzieci utrwalały numery alarmowe, dowiedziały się, jak rozmawiać z dyspozytorem; poznały pozycję boczną bezpieczną, wykonywały sztuczne oddychanie i masaż serca; bandażowały swoje misie i nie tylko. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało Dyplom Małego Ratownika.