ODKRYWAMY SOLILANDIĘ

27 MAJ - wycieczka do kopalni soli w Wieliczce

27 maja najstarsze dzieci - 5,6 - latki, uczestniczyły w wycieczce do kopalni soli w Wieliczce. Braliśmy udział w programie "Odkrywamy Solilandię". Na samym początku otrzymaliśmy mapę, z której korzystaliśmy podczas całego pobytu. Aby dojść do Solilandii i spotkać się ze Skarbnikiem, musieliśmy znależć wszystko to, co zawierała mapa. Wędrowaliśmy szlakiem trasy turystycznej i odkrywaliśmy niezwykłe tajemnice podziemnego, bajkowego świata. Byliśmy również w Kaplicy Świętej Kingi. W krainie Solilandii, na tronie zasiadła nasza królowa - Kinga, a Adaś i Kajtek szukali dla niej pierścienia, który zgubiła. Wspaniała przygoda ze Skarbnikiem i Soliludkiem! Na zakończenie  - zjedliśmy obiad 120 metrów pod ziemią.