MALI CZYTELNICY - Samorządowe Przedszkole w Skomielnej Białej
Strona głowna  /  Aktualności  /  MALI CZYTELNICY
MALI CZYTELNICY
data dodania: 2016-05-17 11:37:23

W maju obchodzimy Dzień Strażaka oraz święto Św. Floriana - patrona strażaków. Z tej okazji zaprosiliśmy do wspólnego czytania bajki w Bibliotece Publicznej prezesa OSP w Skomielnej Białej. Pan Andrzej Gacek bardzo chętnie przyjął od nas zaproszenie i wzorowo przygotował się do spotkania z dziećmi. Bajkę, którą wybrał do czytania, to "Mrowisko" - Kamila Polaka. Bardzo pouczająca bajka o tym, jak należy zachować się w lesie.

Największą jednak atrakcją dla dzieci była rozmowa na temat pracy strażaka i akcesoria, które Pan Andrzej z sobą przyniósł: hełm strażacki, kombinezon, prądownicę. Każdy chciał założyć hełm i dotknąć wszystkich przedmiotów. Pytania dzieci dotyczyły gaszenia pożarów, samochodu strażackiego, czym gasi się pożary oraz co robią strażacy, gdy nie gaszą pożaru.

Na zakończenie, dzieci podziękowały Panu Andrzejowi wspólnie wykonana laurką. Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie.